טיפולים

טיפול בהפרעות אכילה

בתחום הפרעות האכילה טיפול משפחתי נמצא כיעיל ומשמעותי ביותר, זאת למרות שעל פניו, רק אחד מחברי המשפחה סובל מהפרעת האכילה.

הטיפול המשפחתי בהפרעות אכילה, מבוסס על ההנחה כי קשיים של אחד מבני המשפחה, קשורים בדינמיקה המשפחתית ובו זמנית משפיעים באופן פרטני על כל אחד מבני המשפחה.

הפרעת אכילה משפיעה על המערכת המשפחתית כולה, ועל כל אחד מהחברים בנפרד, בדרכים שונות, טיפול משפחתי בהפרעות אכילה נותן מקום לכך ומניח כי בני המשפחה של הסובל מהפרעת האכילה זקוקים אף הם לתמיכה, הכוונה, קבלת לגיטימציה לביטוי רגשי ועזרה קונקרטית בהתמודדות עם בן המשפחה הסובל ועם אחרים במשפחה המושפעים מהמצב.

בנוסף, טיפול משפחתי בהפרעות אכילה יוצא מתוך הנחה שהמשפחה מהווה את אחד הגורמים המשמעותיים ביותר בחיי האדם, ובייחוד כאשר מדובר במתבגרים.

לפיכך, טיפול משפחתי בהפרעות אכילה שם לו למטרה להפוך את המשפחה למשאב תמיכה וסיוע, וזאת מתוך אמונה לפיה כוחה של המשפחה לסייע למטופל גדול במיוחד.

טיפול בהשמנה

השמנה נחשבת למאתגרת, מאחר והיא לרוב רב גורמית, ומתפתחת על רקע שילוב של נסיבות גנטיות, ביולוגיות וסביבתיות.

עם זאת, ולמרות המרכיב הגנטי, ככלל – התמדה בשינוי אורח החיים של האדם ובני המשפחה כולה, כמו גם הדרכת הורים במקרה של מתבגרים, מובילה לתוצאות חיוביות. השמנת יתר בילדים ומתבגרים היא מחלה שבמרבית המקרים תימשך אל תוך הבגרות (על רקע גורמים פיזיולוגיים והתנהגותיים), ועל כן טיפול בהשמנה עוד במהלך הגילאים הצעירים מהווה הזדמנות ייחודית לעצור את אותו מסלול ידוע מראש.

טיפול משפחתי

הטיפול המשפחתי מתמקד במתן מקום ולגיטימציה לביטוי קונפליקטים וקשיים במערכת היחסים המשפחתית, והקניית מיומנויות תקשורת והתמודדות יעילות יותר במשפחה.

הטיפול המשפחתי מהווה הזדמנות לשיחה פתוחה וכנה על הקונפליקטים והדינמיקה הקיימים מתחת לפני השטח היוצרים קשיים רגשיים ודפוסי תקשורת בעייתיים.

טיפול זוגי

מטרתו לסייע לבני הזוג למצוא דרך לתקשר טוב יותר אחד עם השני, להפחית עוינות, לשפר את האווירה בבית ולהשיב את האינטימיות והקרבה.

טיפול פרטני

במסגרת הקליניקה ניתנים טיפולים פרטניים, במטרה לסייע למטופל להתמודד עם קשיים ומצוקה, לשפר את הרגשתו ואת תפקודו היומיומי. הטיפול ניתן במסגרת קבועה של זמן ומקום, כאשר בד"כ מדובר במפגש שבועי בן 50 דקות.

דילוג לתוכן